Spółka Arval to wiodący dostawca usług związanych z szeroko rozumianą mobilnością. W Polsce jest liderem w obszarze wynajmu długoterminowego aut oraz w zarządzaniu flotą samochodową (Car Fleet Management – CFM). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom, Arval przejmuje od Klientów większość procesów związanych z obsługą mobilności: od finansowania, poprzez doradztwo w doborze pojazdów do floty, obsługę techniczną, po atrakcyjny produkt ubezpieczeniowy. Wychodząc naprzeciw zmieniającym się oczekiwaniom Klientów oraz w trosce o środowisko naturalne, firma stale poszerza ofertę o innowacyjne rozwiązania, wychodzące poza schematy tradycyjnego zarządzania firmową mobilnością. Dzięki usłudze Arval Car Sharing możliwe jest użytkowanie jednego samochodu przez wielu kierowców, przy maksymalnie uproszczonym procesie wypożyczania i zwracania auta. Arval Bike Lease daje natomiast unikalną możliwość poszerzenie firmowej floty pojazdów o tradycyjne i elektryczne rowery. Spółka w ramach Strategii elektromobilności, której celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat ekologicznych napędów poprzez edukację rynku, prowadzi wiele działań – między innymi:
- oferuje wynajem niskoemisyjnych samochodów;
- prowadzi stronę poświęconą elektromobilności: https://www.arval.pl/o-arval/elektromobilnosc z bazą wiedzy i praktycznych porad z zakresu użytkowania pojazdów EV i infrastruktury do ich ładowania;
- stworzyła serię „Pogromcy Elektromobilnych Mitów” realizowaną w postaci komentarzy eksperckich w mediach oraz kampanii w mediach społecznościowych;
- wspiera Klientów w transformacji floty w kierunku niskoemisyjnej oraz w adaptacji EV w ich politykach samochodowych;
- publikuje liczne raporty i analizy dotyczące rynku EV, m.in. Barometr Flotowy 2020;
- organizuje szkolenia kierowców z zakresu bezpiecznej i ekologicznej jazdy Arval Driving Academy;
- organizuje kolejne edycje konkursu Ambasador Bezpiecznej Jazdy, mającego na celu zmniejszenie szkodowości oraz edukację kierowców z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Odpowiadając na wyzwania środowiskowe firma wprowadziła długofalową politykę Arval Beyond na lata 2022 – 2025, której celem jest ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Działania te mają być realizowane w Polsce m.in. poprzez zakup 25 tys. zelektryfikowanych pojazdów i zredukowanie emisji CO2 o 30 proc., oraz wypadkowości o 10 proc.
W zarządzaniu flotą Spółka wykorzystuje metodologię SMaRT jako narzędzie do transformacji energetycznej flot. SMaRT z języka angielskiego oznacza Sustainable Mobility and Responsibility Targets, czyli Zrównoważoną Mobilność oraz Odpowiedzialne Cele. Metodologia pomaga wytypować i wprowadzić we flocie służbowej jak najlepiej dopasowane wzorce mobilności zgodne z potrzebą zrównoważonego wykorzystania energii i zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko.
W celu przeciwdziałania zmianom klimatu w 2020 r. Spółka kontynuowała także działania na rzecz minimalizacji zużycia plastiku. Spółka podjęła decyzję o zakupie wody wyłącznie w szklanych butelkach, a także wyeliminowała zakup plastikowych naczyń, sztućców, kubeczków i mieszadełek do kawy. W Spółce obowiązuje segregacja odpadów oraz prowadzona jest zbiórka zużytych baterii. Spółka prowadzi także działania na rzecz minimalizowania zużycia papieru oraz redukcji zużycia wody – w tym celu zamontowane zostały perlatory w kranach i fotokomórki z czujkami ruchu.