- projekt transformacji energetycznej dla wspólnot mieszkaniowych,
- projekt transformacji energetycznej dla przedsiębiorstw,
- projekt zwiększenia dostępu do finansowania dla segmentu klienta indywidualnego, rolników oraz wspólnot mieszkaniowych.
W 2018 roku powołaliśmy Biuro ds. Międzynarodowych Instytucji Finansowych i Programów Zrównoważonego Rozwoju, którego celem jest m.in. analiza i opracowywanie programów, które w optymalny sposób wspierać będą inwestycje realizowane przez klientów Banku z różnych segmentów rynku.
Bankowe centrum kompetencji w zakresie rozwoju zrównoważonego finansowania zajmuje się analizą i wdrażaniem w Banku programów rozwojowych związanych z efektywnością energetyczną, wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, elektro mobilnością i ochroną środowiska naturalnego. Biuro współpracuje z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami finansowymi – takimi jak np. Europejski Bank Inwestycyjny i Bank Gospodarstwa Krajowego – a także z innymi instytucjami publicznymi krajowymi i europejskimi. Programy realizowane przez Biuro są skierowane do wszystkich segmentów rynku: klientów indywidualnych, rolników indywidualnych, wspólnot mieszkaniowych, firm mikro, małych i średnich oraz dużych. Biuro stanowi wewnętrzne centrum kompetencji w zakresie zrównoważonego finansowania. Jednostka konsoliduje wszystkie projekty Banku w wymienionych obszarach, a jego celem jest min. wzmacnianie wewnętrznych kompetencji w zakresie zrównoważonego rozwoju oraz pozyskanie finansowania projektów proekologicznych w postaci linii kredytowych, dotacji i gwarancji, dostarczanie klientom pomocy technicznej i promowanie postaw proekologicznych.
Podstawowym celem Biura było stworzenie dedykowanych programów zrównoważonego rozwoju wspierających transformację energetyczną klientów obsługiwanych przez poszczególne linie biznesowe, przy wykorzystaniu dotychczasowego doświadczenia ekspertów Banku oraz Grupy BNP Paribas, jak również współpraca z dostępnymi w kraju i Unii Europejskiej źródłami finansowania i dofinansowania.