Raport roczny 2019

Wzmacnianie roli kobiet

GRI: [ ]
 • 103-1
 • 103-2
 • 103-3
 • 203-1

Klub Champions of Change

Od 2018 roku Prezes Zarządu Banku BNP Paribas jest członkiem klubu Male Champions of Change – organizacji zrzeszającej prezesów dużych firm działających w Polsce, którzy chcą aktywnie pracować na rzecz zwiększenia liczby kobiet na wysokich stanowiskach i poprawy warunków ich zatrudnienia. Celem Klubu jest edukacja, budowanie świadomości i dzielenie się dobrymi praktykami oraz stworzenie konkretnych narzędzi, które pomogą w skuteczniejszym wykorzystaniu talentów kobiet i mężczyzn oraz budowaniu różnorodności.

Prezes Banku, Przemek Gdański, jest jednym z sześciu założycieli klubu, powstałego z inicjatywy założycielek Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką oraz Ambasadora Australii w Polsce – Paula Wojciechowskiego. W 2019 roku do klubu należało 11 prezesów największych firm w Polsce.

W 2019 roku członkowie Male Champions of Change postawili przed sobą trzy najważniejsze cele:

 • zwiększenie liczby kobiet na wysokich stanowiskach,
 • likwidacja luki płacowej,
 • wprowadzanie narzędzi sprzyjających lepszemu wykorzystaniu talentów obu płci.

Członkowie Klubu chcą także działać na rzecz upowszechniania urlopów rodzicielskich wśród mężczyzn. Tak, aby mężczyźni korzystali nie tylko z urlopów tacierzyńskich, ale również współdzielili z partnerkami urlopy rodzicielskie.
W rezultacie kobiety będą mogły szybciej wrócić do pracy.

X Edycja Konkursu Bizneswoman Roku

Bank BNP Paribas był partnerem X edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku, nagradzającego kobiety, które odniosły sukces w biznesie, nauce i kulturze. Przemek Gdański, Prezes Banku BNP Paribas, był jurorem konkursu, a Bank ufundował nagrodę w kategorii Start-up Roku. Trafia ona do kobiet tworzących firmy w początkowym stadium rozwoju, osiągające przychody poniżej 5 mln rocznie i posiadające co najmniej prototyp innowacyjnego produktu lub nowatorskie rozwiązanie.

Laureatką nagrody została Olga Grudniak. Jej firma opracowała nowoczesne narzędzie pozwalające lekarzom odpowiednio dobierać antybiotykoterapię, by była idealnie dopasowana do schorzeń i powodujących je bakterii. Ocenie podlegały m.in.: skalowalność firmy, innowacyjność pomysłu, efektywne wykorzystanie źródeł finansowania, przewaga konkurencyjna, potencjał rynkowy oraz doświadczenie członków zespołu. Laureatka, oprócz statuetki, otrzymała od Banku BNP Paribas zaproszenie na największy w Europie kongres branży Health IT – DMEA w Berlinie.

Dowiedz się więcej o nagrodzie

Przemek Gdański Prezes Zarządu BNP Paribas Bank Polska SA

Bank BNP Paribas na co dzień współpracuje ze start-upami, których innowacyjne rozwiązania wdrażane są w naszej organizacji. Konkurs Bizneswoman Roku w kategorii Start-up Roku jest nam więc wyjątkowo bliski. Nasze doświadczenia pokazują, że rozpoczynające działalność innowacyjne firmy potrzebują często nie tylko wsparcia finansowego, ale i międzynarodowych kontaktów. Mamy nadzieję, że wyjazd Pani Olgi do Berlina otworzy firmie Biolumo nowe możliwości.

Agro na Obcasach

Kontynuujemy wspieranie roli kobiet, w szczególnym stopniu koncentrując się na kobietach aktywnych w sektorze Agro. Doceniamy ich rosnącą rolę w rozwoju całego sektora: kobiety z obszarów wiejskich w dużym stopniu podejmują decyzje dotyczące prowadzonych samodzielnie biznesów lub rodzinnych gospodarstw rolnych. Co więcej, są aktywne w swoich społecznościach lokalnych: pełnią funkcję sołtysów lub powołują do życia koła gospodyń wiejskich. Aby je wyróżnić, a jednocześnie zaoferować chwilę wytchnienia połączonego z rozrywką powołaliśmy projekt Agro na Obcasach, organizowany przez kobiety dla przedsiębiorczych kobiet. W 2019 roku projekt miał swoją czwartą odsłonę, został także odświeżony, zyskując nowe logo i branding.

W ramach projektu organizujemy spotkania, podczas których kobiety nie tylko uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, takich jak koncerty w filharmonii czy przedstawienia teatralne, ale też mają okazję wymienić się doświadczeniami.

W 2019 roku zrealizowaliśmy 3 spotkania, w których wzięło udział 1 900 kobiet:

 • Białystok: atrakcją wieczoru był spektakl muzyczny „Prosimy nie wyrywać foteli, czyli krótka historia muzyki rozrywkowej” przygotowany przez Operę i Filharmonię Podlaską wspólnie z gwiazdami Teatru Roma. W spotkaniu udział wzięło ponad 900 pań. Ważnym punktem spotkania była uroczysta gala, podczas której wraz
  z partnerem projektu – Podlaską Izbą Rolniczą – wręczyliśmy nagrody dla Rolnika Roku.
 • Lublin: ponad 650 uczestniczek wzięło udział w koncercie Izy Połońskiej i Mieczysława Szcześniaka pt. „W zielone gramy” w Filharmonii Lubelskiej.
 • Gdańsk: zaprosiliśmy 350 kobiet na koncert Waldemara Malickiego w Starym Maneżu.

Partnerami medialnymi wydarzeń byli portal rolniczy Gospodarz.pl oraz media lokalne, a w każdej lokalizacji towarzyszyli nam przedstawiciele lokalnych władz samorządowych oraz reprezentanci organizacji okołorolniczych (głównie kobiety). Projekt będzie kontynuowany w 2020 roku.

10 500

uczestniczek od 2016 r.

21

spotkań od 2016 r.

1900

uczestniczek w 2019 r.

3

spotkania w 2019 r.

Wyniki wyszukiwania