Raport roczny 2019

Działania sponsoringowe

Zaangażowanie społeczne Banku BNP Paribas uzupełniane jest konsekwentnie prowadzonymi działaniami sponsoringowymi. Ich kierunek wyznacza globalna strategia sponsoringowa Grupy BNP Paribas, której filarami jest wspieranie rozwoju tenisa oraz kultury, w szczególności kina. Bank BNP Paribas sponsoruje liczne przedsięwzięcia związane z rozwojem tenisa w Polsce, zarówno na szczeblu profesjonalnym, jak i amatorskim; festiwale filmowe, pokazy i premiery oraz wydarzenia kulturalne. Finansujemy także przedsięwzięcia rozwijające przedsiębiorczość, w których uczestniczą potencjalni odbiorcy naszych produktów.

#WEARETENNIS

Historia BNP Paribas trwale splotła się z historią tenisa. To sport uniwersalny, oparty na idei fair play, który wspomagamy od 45 lat, kiedy to BNP Paribas wsparł po raz pierwszy Francuską Federację Tenisową. Od tego czasu Grupa BNP Paribas propaguje rozwój tej dyscypliny na całym świecie, a zaangażowanie stało się trwałym elementem tożsamości marki całej grupy i nierozerwalnym członem jej wizerunku. Grupa angażuje się w rozwój tenisa na wszystkich poziomach: rozgrywek profesjonalnych, amatorskich i juniorów, a także rozgrywek tenisistów z niepełnosprawnością. Poza organizacją i sponsoringiem wydarzeń tenisowych na całym świecie, Grupa prowadzi międzynarodowy portal informacyjno-społecznościowy dla wszystkich miłośników tenisa – wearetennis.com.

W Polsce nasze działania są równie intensywne. Regularnie wspieramy sportowców oraz kluby sportowe i organizujemy rozgrywki. To zarówno najbardziej prestiżowe turnieje zawodowe, jak i rozgrywki juniorów i dzieci czy też turnieje na wózkach.

Wśród wydarzeń, które wsparliśmy w 2019 roku były:

 • Międzynarodowy Turniej Tenisowy BNP Paribas Sopot Open – druga edycja męskiego turnieju, podczas którego wystąpiła czołówka światowych tenisistów,
 • FedCup by BNP Paribas w Zielonej Górze,
 • Forum Sportu i Biznesu SPORTBIZ 2019 w Warszawie,
 • Cykl BNP Paribas BUSINESS CUP 2019 – cykl turniejów rozgrywających się w Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Krakowie i Gdyni,
 • XXI BNP Paribas Zambrów Open 2019.

Tenisowym wydarzeniom kibicują członkowie We Are Tennis Fan Academy. To wspierany przez nas zespół fanów tenisa, którego zadaniem jest dopingowanie polskiej reprezentacji tenisa podczas meczów rozgrywanych w Polsce.

Dzieciaki do Rakiet

Dbając o zdrowie polskich dzieci i chcąc zaszczepić w nich miłość do ruchu i naszej ulubionej dyscypliny sportu, po raz czwarty przeprowadziliśmy akcję Dzieciaki do Rakiet. Jest to ogólnopolska akcja Banku BNP Paribas, która popularyzuje aktywność fizyczną wśród dzieci, rodziców oraz nauczycieli. Co roku, dzięki cyklowi imprez tenisowych odbywających się w wakacyjnych kurortach, dzieci z całego kraju mogą próbować swoich sił w tej dyscyplinie. W 2019 roku wraz z ambasadorkami akcji, Urszulą Radwańską oraz Igą Świątek, odwiedziliśmy 6 miast – od morza po Tatry – gdzie pod okiem profesjonalnych instruktorów i na minikortach dzieci przez cały dzień mogły uczyć się gry.

Naszym celem jest również wprowadzenie na stałe lekcji tenisa do szkół podstawowych. Placówki mogą brać udział w konkursie, którego zwycięzcy otrzymują sprzęt do nauki gry w tenisa dla dzieci oraz profesjonalne szkolenia dla nauczycieli organizowane we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym. W edycji w 2019 roku wzięło udział ponad 300 szkół, a 60 z nich otrzymało nagrody. Oznacza to, że od początku trwania programu wprowadziliśmy tenis do 210 szkół w kraju, promując przy tym sportowe wartości i zdrowy styl życia.

Dowiedz się więcej o akcji na stronie: www.dzieciakidorakiet.pl

2000

dzieci, które wzięły
udział w
wakacyjnych
warsztatach
tenisowych w 2019 roku

>300

szkół podstawowych, które zgłosiły się do konkursu

60

zwycięskich szkół podstawowych

6

miast, w których odbyły się imprezy tenisowe: Warszawa, Sopot, Krynica Morska, Giżycko, Władysławowo, Zakopane.
Małgorzata Wasiuk Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w BNP Paribas Bank Polska SA

Podstawą naszej strategii sponsoringowej jest spójność przekazu. Nie wspieramy każdej ciekawej inicjatywy, starannie selekcjonujemy tematy i staramy się je wpisywać w wartości i tradycje Banku. Dzięki temu budujemy silne, trwałe skojarzenia – tak jest z tenisem i chcemy, by podobnie było z kinem.

#WELOVECINEMA

Drugim filarem strategii sponsoringowej Banku BNP Paribas i Grupy PNP Paribas jest zaangażowanie w promocję kina. W 2019 roku, pod hasłem #Welovecinema, zaangażowaliśmy się w szereg inicjatyw.

Bank BNP Paribas został partnerem strategicznym największego festiwalu kina niezależnego w Europie Centralnej. Bank BNP Paribas został również partnerem sekcji Festiwalowe Hity (Best of FEST), w ramach której zostało pokazanych 6 filmów, które odniosły największy sukces na międzynarodowych festiwalach filmowych. Bank objął również swoim patronatem nagrodę dla Najlepszego Aktora w Konkursie Polskim, która była wręczana podczas uroczystej Gali Zamknięcia. Mastercard OFF CAMERA, święto kina niezależnego, to 250 projekcji w krakowskich kinach studyjnych, na dachach kamienic, w kinie na barce rzecznej i na Bulwarach Wiślanych oraz 400 festiwalowych gości z całego świata.

Rozpoczęliśmy, zaplanowaną na najbliższe 3 lata, współpracę z siecią kin Cinema City, w ramach której Bank BNP Paribas został partnerem wszystkich kin Imax oraz ośmiu sal kinowych w multiplexach w największych miastach Polski. Bank BNP Paribas został także partnerem cyklu specjalnych pokazów filmowych skierowanych do kobiet, o nazwie „Ladies Nights”, który organizowany jest w wybranych 19 kinach Cinema City w kraju. Ich uczestniczki mogą brać udział w konkursach z nagrodami ufundowanymi przez Bank BNP Paribas. Dzięki współpracy, posiadacze kart płatniczych wydanych przez Bank, mogą liczyć na 10% zniżki od standardowych cen biletów.

Bank BNP Paribas nawiązał również współpracę z warszawskim kinem studyjnym Muranów. Rozpoczęliśmy sponsorowanie organizowanych przez firmę Gutek Film, comiesięcznych pokazów „W dobrym gronie – dla seniorów”. To wyjątkowe seanse, po których odbywają się dyskusje, do których zapraszani są przedstawiciele świata kina. Bilety dla seniorów kosztują zaledwie 5 zł.

Wydarzenia gospodarcze

Izabela Tworzydło Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej, Rzecznik prasowy BNP Paribas Bank Polska SA

Jako Bank zmieniającego się świata chcemy wspierać naszych klientów w odpowiedzialnym rozwoju, dlatego stale śledzimy trendy i wyzwania globalne, m.in. takie jak rozwój technologii czy zmiany klimatu. Uczestniczymy w kluczowych wydarzeniach gospodarczych, podczas których nasi eksperci dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz uczestniczą w dyskusjach kluczowych dla rozwoju branży oraz krajowej gospodarki.

W minionym roku zostaliśmy partnerem szeregu międzynarodowych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Przedstawiciele Banku BNP Paribas byli prelegentami podczas kongresów, dzieląc się wiedzą oraz dobrymi praktykami z obszarów zarządzania, finansów, agrobiznesu, transformacji energetycznej czy zrównoważonego rozwoju.

 • XI edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, podczas którego profesjonaliści, praktycy i eksperci wzięli udział w ponad 150 sesjach tematycznych. Bank BNP Paribas został Partnerem Głównym wydarzenia, Partnerem sesji „Zmiana pokoleniowa w biznesie” oraz gospodarzem debaty „Zielone finanse – zasady, standardy i raportowanie w sektorze finansowym”.
 • Europejskie Forum Nowych Idei w Sopocie to jedna z największych konferencji w Europie Środkowo-Wschodniej, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy. Bank był partnerem głównym Forum, a także partnerem wspierającym panelu „Przyjazne miejsce pracy – talenty i marka pracodawcy” oraz partnerem panelu „Jak wyżywić świat jutra Rolnictwo przyszłości”.
 • X Europejski Kongres Finansowy w Sopocie podejmujący dyskusję o tym co istotne, by przyszłość finansów, a tym samym gospodarki, była stabilna, nowoczesna i sprawiedliwa. Bank BNP Paribas był partnerem wydarzenia i partnerem jednej z debat.
 • Forum Ekonomiczne w Krynicy to największa konferencja w Europie Środkowo-Wschodniej, będąca okazją do wymiany poglądów na temat sytuacji politycznej, gospodarczej i społecznej, ale również podkreślenia kluczowych wartości, na których Bank opiera swój rozwój. Bank BNP Paribas został Partnerem Forum, a także gospodarzem debaty „Zrównoważone finansowanie – nowe modele biznesowe”, odbywającej się w ramach ścieżki tematycznej „Nowa gospodarka”. W panelach dyskusyjnych i debatach Bank BNP Paribas reprezentowali: Prezes Zarządu Banku – Przemek Gdański, Wiceprezes Zarządu – Jerzy Śledziewski oraz Jarosław Rot, Dyrektor Zarządzający Pionu Zarządzania Aktywami i Pasywami.
 • Open Eyes Economy Summit to Międzynarodowy Kongres Ekonomii Wartości w Krakowie poświęcony ekonomii opartej na wartościach społecznych. Czwarta edycja Kongresu koncentrowała się m.in. na zagadnieniach pracy, sprawiedliwości terytorialnej między wsią a miastem, nieuczciwych praktyk sprzedaży czy ładu międzynarodowego. Bank został sponsorem tego wyjątkowego wydarzenia, a jego przedstawiciele dołączyli do prelegentów z Polski i zagranicy.
 • Konferencja Nienieodpowiedzialni skupiona na odpowiedzialności w branży finansowej. Tematem konferencji w 2019 roku był „Bunt i gniew w (nie)odpowiedzialnym życiu i biznesie”, a Bank BNP Paribas ponownie był Partnerem Głównym wydarzenia.
 • DesignWays Conf 2019 to jedna z największych konferencji skierowanych do projektantów poświęcona tematom UX/UI, product i service designu oraz nowym technologiom. Bank BNP Paribas został partnerem wydarzenia.
 • Impact fintech’19 to największa konferencja dotycząca przyszłości usług finansowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, która co roku gromadzi przedstawicieli świata bankowości, finansów i gospodarki z Polski i zagranicy. Bank BNP Paribas został jej Partnerem Premium – już po raz trzeci wspierając to wydarzenie.

Wyniki wyszukiwania