W 2019 r. można było zaobserwować zwiększenie liczby wniosków o dofinansowanie w ramach realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 (PROW). W związku z tym, że projekty te finansowane są ze źródeł publicznych, duży nacisk położony jest na transparentność wyboru wykonawców usług czy dostawców dóbr w ramach projektów. Beneficjenci PROW 2014-2020 są zobligowani do upubliczniania zapytań ofertowych o wartości powyżej 30 tys. EUR na portalu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Tym samym Bank ma dostęp do listy potencjalnych klientów, którzy realizują inwestycje na terenie działania danego Oddziału czy Centrum Biznesowego.
We wrześniu 2019 r. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa uruchomiła nowy
program pomocy z PROW 2014-2020 na systemy nawodnieniowe dla rolników. Program umożliwia refundację 50% (lub 60% w przypadku młodych rolników) nakładów inwestycyjnych związanych z budową ujęć wody, zakupem nowych maszyn i urządzeń czy instalacji, w szczególności do poboru, mierzenia poboru, magazynowania, uzdatniania, odzyskiwania lub rozprowadzania wody.
Bank oferuje na inwestycje współfinansowane z funduszy unijnych w ramach PROW 2014-2020: Kredyt Unia+ dla gospodarstw oraz Pożyczkę leasingową europejską.
Natomiast dla inwestycji realizowanych bez dotacji: Kredyt preferencyjny (z linii RR), z niskim oprocentowaniem, Kredyt Agro Progres lub Pożyczkę leasingową zwykłą przeznaczoną na finansowanie zakupu maszyn i urządzeń, które przechodzą na własność pożyczkobiorcy, w ramach uproszczonej procedury leasingowej, z szybką decyzją o przyznaniu finansowania.
Bank w okresie od 1 września do 31 grudnia 2019 r. prowadził kampanię promocyjną kredytów na systemy nawodnieniowe polegająca na obniżeniu prowizji do 0% dla kredytów ubezpieczonych.